Heliskiing vo Švédsku – Abisko – “semiprivat”

Termín: marec – máj 2017

Akciu ponúkame v spolupráci s firmou Heli ski guides Sweden a ich majiteľmi (Stefan a Pia Palm). Stefan je horský vodca UIAGM.

Akcia je určená pre výborných lyžiarov s dobrou fyzickou kondíciou.

Akcia sa koná v Laponsku. Heliskiing oblasť zaberá viac ako 5 000 km2alpského terénu. (pre porovnanie: môžeme lyžovať v priestoroch rovnakých s približne polovicou rozlohy všetkých rakúskych ski-areáloch.) Oblasť sa rozkladá medzi sídlom Björkliden na severe, Riksgränsen na západe a Abisko na východe až k masívu Kebnekaise na juhu. Krásne hory Laponska poskytujú mnoho variácii na lyžovanie vo voľnom teréne. Najvyššie vrcholy dosahujú výšku 2100 m. Nachádzajú sa tu viac ako 100 unikátnych vrcholov s prevýšením od 600 do 1450 metrov.

Terény, v ktorých sa lyžuje:

Riksgränsen
Nachádza sa cca 8 minút letom vrtuľníkom od Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňujú vrcholy: Vassitjåkka, Vuoitasrita, Kårsatjåkka alebo Låktatjåkka. Lyžuje sa v otvorenom teréne nad hranicou lesa. Najvyššie prevýšenie: 1000 m, najdlhší zjazd: 4000 m.

Abisko Alps
Abisko Alps sa nachádzajú cca 10 minút letom vrtuľníkom z Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňujú vrcholy: Keron, Pallentjåkka, Tjåmuhas, Ballingbogicohkka a Adnjetjårro. Lyžuje sa na otvorených pláňach. Najvyššie prevýšenie: 955 m, najdlhší zjazd: 2200 m.

Kåtotjåkka
Kåtotjåkka sa nachádza cca 12 minút letom vrtuľníkom z Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňujú vrcholy: Kåtotjåkka, Höktopparna a Vassacorru. Lyžuje sa v typicky alpskom teréne s mnohými dlhými a strmými zjazdmi. Najvyššie prevýšenie: 1250 m, najdlhší zjazd: 5500 m.

Nallo
Nallo sa nachádza cca 15 minút letom vrtuľníkom z Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňujú vrcholy: Nallo, Påssustjåkka, Räitastjåkka, Sielmmacohkka a Unna Vistascohkka. Lyžuje sa vo veľmi variabilnom teréne. Najvyššie prevýšenie: 1400 m, najdlhší zjazd: 4000 m.

Sälka
Sälka sa nachádza cca 20 minút letom vrtuľníkom z Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňuje vrchol Sälka. Lyžuje sa v typicky alpskom teréne s mnohými možnosťami panenských zjazdov. Najvyššie prevýšenie: 1000 m, najdlhší zjazd: 3000 m.

Kebnekaise
Kebnekaise sa nachádza cca 25 minút letom vrtuľníkom z Riksgränsenu alebo Björklidenu. Oblasť zahrňujú vrcholy: Kebnekaise (južný vrchol  Kebnekaise s výškou 2107 m je najvyšší vrchol Švédska), Singitjåkka, Tarfalatjåkka, Kaskasatjåkka, Vaktposten, Pyramiden, Ceakcahjälmen, a Nibals. Lyžuje sa v typicky alpskom teréne s mnohými možnosťami variácii. Najvyššie prevýšenie: 1000 m, najdlhší zjazd: 3800 m.

Ubytovanie

Ubytovanie a heliskiing základňa sa nachádzajú v elegantnej Abisko Mountain Lodge. Túto Lodge prevádzkujú manželia Mina Dahl Johansson a Dick Johansoon, ktorý je taktiež horským vodcom UIAGM.

Tipy navrhovaných programov:

 • „Semi-privat heli“ balíček je ideálny pre skupinu 8 (príp. 10) osôb/jazdcov, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín, vždy po 4 (príp. 5) osôb. Každá skupina je vedená horským vodcom UIAGM.

 3 – denný heliskiing zahŕňa:

 • 3 plné dni heliskiingu / heliboardingu (prílet v 0.dni, lietanie 1.-3.deň, večer odjazd do Kiruny, odlet do ČR 4.deň)
 • privátnu helikoptéru na 8 heli-hodín prevádzky (tj. 4 heli-hodiny pre každú skupinu)
 • ubytovanie na 3 noci v jednolôžkových izbách (zvyčajne sú to dvojlôžkové izby, ale ubytovaná je tam jedna osoba, aby mala dostatočné súkromie) v Abisko Mountain Lodge
 • 3 x raňajky formou bufetu, 3 x obed v teréne (heli-piknik) vrátane teplého jedla a teplých nápojov, 3 x trojchodová večera v réžii reštaurácie Brasseriet Fjällköket

6 – denný heliskiing zahŕňa:

 • 6 plných dní heliskiingu / heliboardingu
 • privátnu helikoptéru na 15 heli-hodín prevádzky (tj. 7,5 heli-hodiny pre každú skupinu)
 • ubytovanie na 7 nocí v jednolôžkových izbách (zvyčajne sú to dvojlôžkové izby, ale ubytována je tam jedna osoba, aby mala dostatočné súkromie) v Abisko Mountain Lodge
 • 7 x raňajky formou bufetu, 6 x obed v teréne (heli-piknik) vrátane teplého jedla a teplých nápojov, 7 x trojchodová večera v réžii reštaurácie Brasseriet Fjällköket.

Základná cena akcie zahŕňa:

 • horského vodcu pre každú skupinu (tento horský vodca s licenciou UIAGM má dlhoročné skúsenosti s heliskiingom a veľmi dobre pozná danú oblasť)
 • bezpečnostné sety: lavínový vyhľadávač, sondu, lavínovú lopatku a lavínový batoh ABS (Avalanche Airbag System)
 • možnosť zdarma testovať freeridové lyže od firiem Dynastar, Rossignol a Scott
 • lyžovanie v malej skupine (4+1, tj. 1 horský vodca a 4 jazdci), stroj Ècureuil AS 350/B3 alebo AS 350/B4
 • základom skupiny je teda 8 jazdcov, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín a každá má svojho horského vodcu
 • celkový pozemný transport, tj. z letiska Kiruna na základňu a späť na letisko (cca 1 hodina cesty) a prípadný ďalší transport za inými aktivitami v prípade zlého počasia (snežné skútre, lyžovanie v areály Björkliden 10 min, psie záprahy, atď..)
 • náklady na evakuáciu či záchranu, štandardné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu (túto službu neposkytuje organizátor heliskiingu, ale účastníci sú poistení v poisťovni Uniqa uzavretím cestovnej zmluvy s CK Namche)

Základná cena akcie nezahŕňa:

 • platby za prípadnú nadváhu a dopravu lyží lietadlom
 • letenku do cieľovej destinácie Kiruna (letenku sme Vám schopní zaistiť)
 • extra objednané heli-hodiny nad rámec predplatených heli-hodín, jedna heli-hodina stojí 19 500 SEK/skupinu (táto čiastka môže byť účtovaná po minútach a delí sa na skupinu, ktorá lieta spoločne)
 • Osobný materiál a servis mimo rámec zmluvy (napr.: dalšie jedlo a nápoje mimo plnej penzie, alkoholické a nealkoholické nápoje na bare, sprepitné, pranie prádla, a pod…)
 • ubytovanie pre sprevádzajúce osoby, ktoré sa nezúčastnia heli-programu (cena ubytovania a plnej penzie pre takúto osobu sa účtuje zvlášť)
 • zmena štandardu ubytovania (zo Single room na Superior)

Doprava: letecky, let Praha – Stockholm – Kiruna a späť

Poistenie na heliskiing: je súčasť navrhovaného balíčku

Predbežné prihlášky, rezervácie a ďalšie informácie na:

Tel.: +421-948-037-333        Email: info@heliskiing.sk

Záväzné prihlášky (podpísané zmluvy a zaplatené zálohy) do 15.12.2016. Doplatok za akciu najneskôr do 31.1.2017.

Účastníci akcie majú 10% zľavu na nákup vybavenia v predajni Namche.

Videogaléria

Video heliskiing s Heli Guides Sweden

Termíny: pokiaľ Vám nevyhovujú námi vypísané termíny, obráťte sa na nás, rádi Vám navrhneme iný termín.

TERMÍNY

Kurz Cena Termín Poznámka
Heliskiing -Excelent Semiprivat – 3 dni 130900 Kč
(pri účasti 10 osôb
 113000 Kč)
(Štvrtok- Pondelok ) Uzavretá skupina  Obsadené
(Štvrtok- Pondelok ) Prihlásiť
Heliskiing – Excelent Semiprivat – 6 dní 253900 Kč
(pri účasti 10 osôb
 221000 Kč)
(Nedeľa- Nedeľa ) Prihlásiť