Ski Touring / Skialpinistické Túry

Rýchly prístup k prvotriednemu terénu…

Vychutnajte si plný deň šliapania na pásoch v absolútnej divočine a užite si každý oblúk . Na konci dňa Vás vrtuľník privedie späť na chatu, kde si môžete v pokoji užívať vynikajúcu večeru a relaxovať pri ohni.

Tento program sa organizuje v lokalitách Adamants, Bugaboo alebo Cariboo. Tieto oblasti ponúkajú otvorený ľadovcový terén, perfektný riedky les ideálny na lyžovanie a samozrejme plne certifikovaných horských vodcov. Skupiny 5-10 lyžiarov sprevádzajúci 1-2 horskí vodcovia. Tieto lokality umožňujú ľahký prístup k impozantnému terénu a rozsiahlej divočine.

Po dni strávenom na horách na Vás čaká na našich chatách odmena. Môžete sa zahriať alebo schladiť vo fitnes centre, relaxovať pri masáži, výrivke alebo v saune, posedieť si pri ohni, zahrať si biliard alebo sa jednoducho skryť do svojej izby s vlastnou kúpeľňou. Či už so skialpinizmom začínate alebo ste už skúsený lyžiar, pripravíme Vám program na mieru.

POPIS SKIALPINISTICKÝCH SCHOPNOSTÍ

NOVÁČIK / ZAČIATOČNÍK
ste stredne schopný lyžiar
ste schopný vyšliapať 700 až 1000 výškových metrov za deň a stráviť na svahu 4-6 hodín
nemáte žiadne znalosti o potrebnej výbave alebo so šliapacou technikov a vzhľadom k tomu dostanete inštrukcie
preferujete pomalšie tempo a relaxačný deň
Dôraz kladiete na zábavu a užívania si dňa lyžovania na horách
SKÚSENÝ SKIALPINISTA
máte skúsenosti so skialpinizmom a dokážete našliapať 1500 až 2000 m výškových metrov za deň
ovládate svoju výbavu a dokážete šliapať s batohom celý deň
máte dobrú kondíciu
preferujete mierne tempo
počas dňa kladiete dôraz na lyžovanie

Odporúčame vziať si so sebou skialpinistické lyžiarky a skialpinistické  lyže alebo splitboard. CMH má malý výber  týchto lyží. V prípade, že ich potrebujete požičať, je potrebné to nahlásiť hneď pri rezervácii.

SKIALPINIZMUS
~ 2014-15 SEZÓNNE PROGRAMY~

Náš skialpový program s podporou helikoptéry Vám umožňuje rýchly prístup k prvotriednemu terénu, takže si môžete naplno vychutnať celý deň. Ráno Vás vrtuľník, zavezie na  vrchol, odkiaľ si naplno vychutnáte prvú jazdu. Na konci dňa Vás vrtuľník vyzdvihne na mieste, kde skončíte a dovezie Vás na chatu. Rýchlo a bezstarostne.

CENNÍK & TERMÍNY 2014/2015

SKI FUSION / KOMBINOVANÝ PROGRAM
~ 2014-15 SEZÓNNE PROGRAMY ~

Tento výlet kombinuje štyri dni heli-skiingu a trojdňovú skialpinistickú túru. Štyri dni môžete naplno jazdiť v úžasnom prašane a ďalšie 3 dni si dokážete vychutnávať skialpove túry v absolútnych divokých terénoch.

CENNÍK & TERMÍNY 2014/2015