Kódy výletov, ktoré nájdete v časti WEEK (týždeň) obsahujú rok, lokalitu a číslo týždňa. Napríklad: 2013-CA03 predstavuje tretí týždeň sezóny v Cariboo. Ďalšie kódy značia:

Rodinné týždne - Family Weeks

Sú vytvorené pre heli-skiing rodičov s deťmi. Rodičia môžu lyžovať spoločne so svojimi deťmi. Ak sú už deti unavené, zabezpečíme ich návrat do chaty a rodičia môžu ďalej vychutnávať pôžitky z výbornej lyžovačky. Deti vo veku 12 až 17 rokov platia iba polovicu ceny dospelého lyžiara. Ak máte dieťa mladšie ako 12 rokov a ste presvedčení, že je schopné zvládnuť nároky heli-skiingu, prediskutujte to s nami. Bohužiaľ nie sme schopní zabezpečiť detské zľavy na Kredit nového hosťa alebo Kredit organizovanej skupiny.

Skialpinizmus s helikoptérou - Helicopter Assisted Ski Touring

Skialp túry pre skupiny do 10 ľudí sú prístupné počas celej sezóny do viacerých našich úžasných destinácií.

Nová generácia - Next Generation

Tento víkendový pobyt je prístupný pre všetkých lyžiarov, ale ak máte niekoho vo veku 12 až 25 rokov so záujmom o Váš výlet, ponúkame mu polovičnú cenu za polovičné vertikálne metre. Deti vo veku od 12 do 19 rokov majú možnosť užiť si lyžovačku iba spoločne s rodičmi (19 rokov je v Britskej Kolumbii hranicou dospelosti). Bohužiaľ nie sme schopní zabezpečiť detské zľavy na Kredit nového hosťa alebo Kredit organizovanej skupiny.

Nostalgický týždeň - Nostalgia Week

Jednoducho CMH tradícia! Tento týždeň je prístupný pre všetky úrovne lyžiarov. Spoznajte najväčšie príbehy, srdečný smiech a žartovanie vedno s úžasnou jarnou lyžovačkou. Vašimi partnermi budú dlhoroční horský vodcovia a manažéri CMH.

Platíš, čo si užívaš - Pay As You Play

Pri tomto programe zaplatíte iba základný poplatok za pobyt, jedlo a služby. Lyžovanie si naprogramujete sami. Výlety neobsahujú žiadne garantované výškové metre, vaša lyžovačka sa pohybuje v rozpätí 155 dolárov za 1000 výškových metrov (+ daň). Upozornenie: Pozor prosím: Všeobecne platí, že Vám v priebehu dňa zabezpečíme niekoľko príležitostí na návrat do chaty (pri dopĺňaní paliva do vrtuľníka). Nemôžeme Vám však ponúknuť let po každom zjazde, inak by sme nemohli vyjsť v ústrety lyžiarom, ktorí chcú lyžovať počas celého dňa.

Powder 101 / Intro

Je dizajnovaný pre skupinu do 10 ľudí stredne schopných lyžiarov ktorí chcú sa naučiť v hlbokom snehu a zvládať prvé prekážky v divokej prírode. Program je vhodný pre nováčikov v hlbokom snehu, ktorí sú však skúsenejšími lyžiarmi. Uprednostňujú ho aj tí lyžiari, ktorí radi lyžujú s dvomi horskými vodcami. Tento program nie je vhodný pre začiatočníkov.

Avi zručnosti 201 / Backcountry

Tento kurz sa zameriava na budovanie rozhodovacích schopností pri posúdení snehu a terénu. Absolventi získajú certifikát CAA Lavínové zručnosti 1. stupňa, ktorý je predpokladom pre ich ďalší profesionálny rast.

Avi zručnosti 203 / Veľké stromy

S týmto programom, kedy lyžujete v prostredí skutočne najstarších lesov, môžete získať sadu praktických zručností – od výberu zjazdu po techniku otáčania. Onedlho zvládnete veľké stromy lepšie ako mýtický americký drevorubač Paul Bunyan.

Filmová škola - Powder 215

Profesionálny inštruktor Vás zasvätí do tajov filmovacích techník a výroby trikových záberov. Reakcie Vášho obecenstva sa razom otočia o 180 stupňov a vy sa stanete kvalitným kameramanom „Columbia Pictures“.

Strmé zjazdy - Powder 401

Freeride program je vytvorený pre tých, ktorí chcú maximálne využiť terén, od strmých svahov, cez otvorené veľké pláne po terény plné efektných trampolínových skokov z jedného „snow mushroom“ na druhý (niekoľko zasnežených prekážok vytvára viacnásobné skoky). Ak chcete vedieť ako z lyžovačky „vyžmýkať“ čo najviac, tento kurz je skutočne pre Vás.

Strminy - Powder 505

Tento program je navrhnutý tak, aby sme vás dostali do čo najnáročnejšieho terénu, aký je v ten deň možný. Tak ako vždy - bezpečnosť je pre nás prioritou, ale budeme sa snažiť vybrať „lines“, v ktorých máte najlepšiu šancu zlepšiť svoje doterajšie schopnosti pod dozorom profesionálneho trénera. Tieto týždňové programy sú obmedzené na 9 lyžiarov rozdelených do dvoch skupín. K dispozícii budete mať troch horských vodcov a helikoptéru Bell 407. Dodatočné lyžovanie, mimo garantovanej ponuky, stojí 130 dolárov za výškový kilometer (+daň).

Powder 707 / Masters

Ponúkame ho len v niektorých týždňoch vo vybraných výletoch, v rôznych oblastiach pre maximálne desať hostí s dvomi horskými vodcami. Hlavným cieľom Masters programu je maximalizovať zážitok z lyžovania. V tomto programe nejde o kvantitu, ale o kvalitu!

Kombinovaný program - Ski Fusion

Tento výlet kombinuje štyri dni heli-skiingu a trojdňovú skialpinistickú túru. Skupiny do desať ľudí sprevádzajú dvaja horskí vodcovia. Tí každý deň vyhodnotia počasie a podmienky pre zjazd a na základe toho sa rozhodnú, či absolvujete skialp túru alebo heli-skiing. Ski Fusion Vám garantuje neuveriteľných 17500 výškových metrov lyžovania.

Malé skupiny - Small Group Program

Tento program znamená rýchly presun na vrchol a možnosť absolvovať náročné zjazdy. Tieto výlety majú kapacitu 30 lyžiarov (2 vrtuľníky a 3 skupiny po 5 lyžiarov) v Adamants, 10 lyžiarov (vrtuľník, dve skupiny po 5 osôb) v Monashees a 15 lyžiarov (vrtuľník, 3 skupiny po 5 lyžiarov) v Kootenays. Mimo garantovanej ponuky môžete lyžovať - 135 dolárov za 1000 výškových metrov (+daň). Refundácia, náhrada za garantované výškové metre je 135 dolárov na 1000 výškových metrov (+daň).